Upload | Wsparcie | Staty | Staty 2 | FAQ | O nas | Forum | Pluginy | Banery | Szukaj | Moje konto
Ostatnio dodane
Filmy XviD / DivX
DVD-R
Filmy RMVB
Filmy x264
Filmy HD
Filmy 3D
Programy
Konsole
Gry
Muzyka
Teledyski
TV
Erotyka
Książki
Komiksy
Lin/Mac
Sport
Anime
dla Dzieci
GSM/PDA
Inne
info RSS

RSS

Programy

Azureus
BitComet
uTorrent
BitTornado

Linki

FIFA 99
brak screena

Dodał: ZiOm PaWeŁ
Data dodania:
2006-01-20 14:04:02
Rozmiar: 520.54 MB


Komentarze: 111

Pobierz torrent

Magnet Link
Rozpoczynam wystawianie seri Fifa


FIFA 99
producent: EA Sports
wydawca: Electronic Arts Inc.
dystrybutor PL: Cenega Poland
pomoc techniczna dystrybutora
kategoria: sportowe / piłka nożna

Data Premiery:
Świat: 10 listopada 1998
Polska: 15 marca 1999

tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet | liczba graczy: 1 - 20
wymagania wiekowe: brak ograniczeń
nośnik: 1 CD | cena: 49 PLN

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D.

FIFA 99 jest, jakby ktoś nie wiedział, piłkarską symulacją zręcznościową. Od razu powiem, że seria ta zawsze należała do moich ulubionych - bardzo lubię piłkę nożną. Ale przejdźmy do rzeczy.

Co ma nam do zaoferowania ta gra? Bardzo dużo.

Omówię tryby gry:
Najpierw powinniśmy trochę poćwiczyć różne zagrania, rzuty wolne, karne. Do tego służy opcja treningu.
Gdy już opanujemy niedefiniowalną klawiszologię (dla starych wyjadaczy nie będzie stanowiło to problemu, ponieważ obłożenie klawiatury jest niemal identyczne jak w poprzednich częściach, ale dla kogoś kto gra w to po raz pierwszy może stanowić pewien problem) możemy sprawdzić jak radzi sobie nasza drużyna z innymi zespołami.
Aby od razu nie wypływać na głębokie wody (którymi są liga i puchary) polecam zagrać jakiś mecz towarzyski.
Gdy już poznamy naszą drużynę, i przekonamy się, że nadaje się ona także do czegoś innego niż poprawianie "rekordów" w największej ilości straconych bramek (w meczu, sezonie) możemy spróbować zagrać o "coś". Możemy wziąć udział w lidze, spróbować szczęścia w jednym z europejskich pucharów - tj. pucharze UEFA, Lidze Mistrzów a także nie istniejącym już (w tym sezonie grano o niego po raz ostatni) Pucharze Zdobywców Pucharów. Programiści popuścili wodze fantazji, i dodali jeszcze jeden rodzaj rozgrywek - to, co miało się stać faktem w tym sezonie (a w drobnym stopniu stanie się w przyszłym) - dali nam możliwość rozegrania sezonu w "Europejskiej Lidze Marzeń".
Uff, sporo tego, a jakby było jeszcze mało to mamy możliwość samemu stworzyć swój puchar (np. "puchar imienia stefana" ;-).

Dobra, to rozgrywki w których możemy uczestniczyć mamy już za sobą. Teraz kolej napisać coś o tym kim możemy grać.
Niestety, ilość reprezentacji narodowych znajdujących się w grze, jest krokiem w tył w stosunku do FIFY 98. Tam mogliśmy wybierać spośród wszystkich narodowych teamów należących do FIFA (ok. 170 drużyn !), tutaj mamy jedynie tego ułamek (zabrakło niestety Polski :-( - ale dla chcącego i mającego dostęp do internetu to żaden problem. Z wielu polskich stron można ściągnąć dodatek zamieniający np. reprezentację USA w naszych "wspaniałych" piłkarzy).
Co do drużyn klubowych jest prawie tak jak w poprzedniczce - zlikwidowano w końcu ligę malezyjską, a dodano pozycję "Rest of Europe" w której znajdują się kluby ze słabszych lig które grały w europejskich pucharach (albo starały się w nich zagrać, ale odpadły w eliminacjach). Polskiej ligi niestety wciąż brak (oczywiście - jak ktoś chce też ją znajdzie w internecie) - ale można to zrozumieć patrząc na konfrontacje naszych najlepszych drużyn ze średniakami z lig zachodnich. Jedyna nasza pociecha to to, że jedna rzecz, w porównaniu do wersji 98, zmieniła się na korzyść - w "Rest of Europe" znajdziemy trzy drużyny z Polski - ŁKS, Wisłę i Amicę.

No dobrze, ale jeśli zmiany w porównaniu do wersji sprzed roku obejmowałyby tylko ilość drużyn i rodzaje rozgrywek to jaki sens miałoby wydawanie nowej wersji? Czy tylko to się zmieniło? Ależ oczywiście że nie. Ktoś kto grał w FIFĘ 98 (a także World Cup 98) od razu zauważy pewną zmianę w sterowaniu. Jaką? - pisałem wcześniej że obłożenie klawiatury praktycznie nie uległo zmianie. Pisałem prawdę - konfiguracja klawiatury pozostała ta sama ale zostało zmienione coś innego - otóż największą wadą gry FIFA 98 był dosyć długi (z punktu widzenia gracza) czas reakcji graczy ma nasze polecenia. Naciskaliśmy klawisz podania, a nasz zawodnik podawał dopiero po upłynięciu pewnego - zbyt długiego - czasu. W mniejszym stopniu dotyczyło to, nieco poprawionego, ale nie do końca zadowalającego sposobu sterowaniu w World Cup - ale ta gra była jakby wydaniem specjalnym z okazji Mundialu we Francji. W FIFie 99 zostało to zmienione.
Teraz nasi gracze reagują natychmiast - nie jesteśmy w stanie odczuć żadnego opóźnienia w ich reakcji. Nieco poprawiono także walkę w powietrzu - jest teraz ona bardziej realistyczna i szybsza. Oczywiście, oprócz sterowania zmieniło się także kilka innych rzeczy - np. inteligencja komputera. Teraz nie ma już czegoś takiego, że ogrywamy jednego obrońcę na skrzydle, podbiegamy nie zatrzymywani przez nikogo w okolice pola karnego, i dośrodkowujemy piłkę na głowę któregoś z naszych napastników. Teraz komputer stara się nie doprowadzać do takich sytuacji - jeśli ogramy jednego obrońcę, zaraz pojawi się drugi. Nawet jeśli uda się nam dośrodkować, to obrońcy stojący na polu karnym będą starali się zażegnać niebezpieczeństwo wybijając piłkę poza jego obręb - i, co ważne, będzie im to lepiej wychodziło niż w poprzednich wersjach.

Ale nie wszystko zmieniło się na lepsze. W FIFie 98 i World Cup aby stracić bramkę z rzutu rożnego wykonywanego przez komputer, trzeba było mieć naprawdę ogromnego pecha. Zazwyczaj dośrodkowania komputerowych kopaczy były zbyt głębokie, tak że bramkarz przejmował piłkę bez większych problemów. Tutaj to się zmieniło. Tutaj, przy rzutach rożnych, nasz bramkarz i obrońcy zachowują się, jakby na nogach mieli cementowe, albo ołowiane buty. Komputer rzuty rożne bije bardzo dobrze. Za dobrze - to przestaje być śmieszne. Przestaje także być realistyczne. Ta zmiana nie wyszła na dobre FIFie 99. Miejmy nadzieję że w kolejnej wersji, programiści znajdą kompromis - tak żeby sytuacje kiedy komputer wybija piłkę z narożnika boiska były groźne ale nie aż tak jak jest teraz.
Co do inteligencji komputerowych zawodników, bramkarz nasz i przeciwnika także zachowuje się o wiele lepiej. Wychodzi, zabiera piłkę a co najważniejsze, nie wybija strzałów z połowy boiska za bramkę, na rzut rożny (sytuację taką mieliśmy w World Cup). Napiszę jeszcze słowo o sędziach. Sędziują dosyć dobrze, tj. poważne wpadki zdarzają im się raczej rzadko. Jeśli komputer okaże się dla nas zbyt dobrym graczem, mamy możliwośc wyboru poziomu trudności. Dostępne są trzy - Amateur, Professional i World Class.

No dobrze, tyle by było na temat inteligencji komputera. Teraz pozostało mi jeszcze napisać kilka słów o grafice i efektach dźwiękowych. Grafika, jak zawsze w produkcjach z logo EA SPORTS jest znakomita. Piłkarze poruszają się z wykorzystaniem techniki motion-capture - wygląda to bardzo realistycznie (możemy się o tym przekonać chociażby oglądając intro, lub przypatrując się wejściu i zejściu piłkarzy z boiska - podczas gry, gdy wszystko dzieje się bardzo szybko, możemy nie zwrócić na to uwagi). Stadionom (które możemy wybierać spośród realnych obiektów, np. w Turynie czy Kijowie) także nie można nic zarzucić. Gra oczywiście korzysta z akceleratorów graficznych (zgodnych z Direct3D), ale działa także bez nich - wygląda wtedy niestety nieco gorzej. Grę możemy obserwować z ośmiu kamer, mamy także możliwość (w dowolnym momencie) obejrzenia powtórki i zapisania jej na dysk. Co do powtórek to brakuje mi jednej rzeczy - powtórki po spalonym - chodzi o to, żeby można było ustawić perspektywę z linii bocznej boiska.

Co do dźwięku, to podczas poruszania się po różnego rodzaju menu towarzyszy nam całkiem przyjemna muzyka (Fatboy Slim). Komentarz i odgłosy dobiegające z boiska i trybun są także bardzo dobre, jednak jak dla mnie, nadszedł czas na zmianę komentatorów - nie to, żeby byli źli - po prostu są to ci sami panowie którzy komentowali poprzednie wersje i zdążyli mi się już znudzić - ale podkreślam, jest to tylko moja prywatna opinia.

Napiszę o jeszcze jednej rzeczy - a mianowicie o multiplayerze. Nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony, mamy możliwość grania po sieci lokalnej w 20 osób - wszystkie pozycje oprócz bramkarza obsadzone. Z drugiej strony, brak obsługi protokołu TCP/IP uniemożliwia granie przez internet. Więc jeśli nie mamy dostępu do sieci lokalnej, pozostaje nam jedynie granie we dwóch przez modem, lub do 4 osób na jednej maszynie (przyda się kilka joysticków lub lepiej padów gdyż na klawiaturze może grać tylko jedna osoba a myszka nie jest obsługiwana).

Nadeszła pora na podsumowanie. FIFA 99 to obecnie najlepsza gra piłkarska dostępna na PC - do doskonałości brakuje jej jedynie obsługi protokołu TCP/IP oraz wprowadzenia ligi polskiej i naszej Reprezentacji narodowej (marzy mi się także komentarz po Polsku, ale na to, trzeba będzie zapewne jeszcze długo poczekać).Język:Chyba angielski

Zgłoś do moderacji pliki
Tracker


Fifa 99.iso 520.54 MB

Komentarze

avatar
Dodał: ZiOm PaWeŁ
Data: 2006-01-20 14:44:10
heh thx :)
avatar
Dodał: kosai
Data: 2006-01-20 15:54:49
skąd ty sie człowieku urwałeś z tą grą przecierz to zabytek. I lepiej skasuj ten kilometrowy opis bo i tak jest nie aktualny.(napisane jest w nim że gra ma znakomita grafike uuhahahaha :)) jak dla mnie to jest najlepsza fifa
avatar
Dodał: kosai
Data: 2006-01-20 15:56:50
pamiętam jak grałem w to w podstawówce ale miałem kompa 166Mhz i 16Mb ramu i grafike 2 Mb (więc podałeś również złe wymagania)
avatar
Dodał: kosai
Data: 2006-01-20 15:59:08
teraz wszystkie gry fify są do dupy nie da sie w nie grać bo to jest poprost atrapa np. fifa 06. jak dla mnie można włączyć gry posłuchać muzyki, obejrzeć wywiad z Eto po czym te gre usunąć bo szkoda miejsca na dysku(:
avatar
Dodał: ZiOm PaWeŁ
Data: 2006-01-20 16:10:05
sorka za opis...(jest z gry.wp.pl)a wymagania z gry-online.pl
avatar
Dodał: Jordan_23
Data: 2006-01-20 16:12:24
Kosai, nie kazdy lubi FIFE, jak dla mnie FIFA jest 100x lepsza od PES.Pewnie zaraz sie posypia komentarze ze PES wymiata a FIFA to shit, ale dla mnie fifa zawsze na 1 miejscu:] pozdro
avatar
Dodał: lesiu_91
Data: 2006-01-20 16:38:02
ej ziom ta fifa jest gites a masz może fife 2003??
avatar
Dodał: s-ukinsyn
Data: 2006-01-20 16:43:00
Paweł! masz fifę 98? world cup? ;) bardzo bym Cie prosił ;)
avatar
Dodał: arek-
Data: 2006-01-20 16:48:37
Nie ma ktos tej czesci fify ma ktorej sa tez rozgrywki halowe???
avatar
Dodał: ZiOm PaWeŁ
Data: 2006-01-20 17:10:29
siema do lesiu_91:niestety nie mam fify 2003, ale poszukam... do s-ukinsyn:mam zwykłą fife 98 może być?
avatar
Dodał: smart
Data: 2006-01-20 17:13:41
Ja takze bym prosil o ta wersje Fify z halowka. Super sie gralo.
avatar
Dodał: A_drian
Data: 2006-01-20 17:36:51
hej wszystkim mam jedno pytanie do wystawiajacego masz moze fife 1998 wiem ze to jest klasyk ale gra jest super byl bym wdzieczny za wstawienie
avatar
Dodał: ZiOm PaWeŁ
Data: 2006-01-20 17:47:07
właśnie wystawiłem :) Pozdro
avatar
Dodał: olo-zioom
Data: 2006-01-20 18:21:08
Najlepsza fifa to 98!!!! Może nie ma grafy i innych bajerów ale ma to coś........
avatar
Dodał: slasher
Data: 2006-01-20 19:44:09
Mi np. najbardziej sie podoba fifa 98, a z nowszych tylko 2003, reszta to niewypaly :-))))
avatar
Dodał: pilot
Data: 2006-01-20 21:39:13
przeciez halowka jest w 98 a z tego co widzialem fifa 98 tu jest do ciagniecia......... jezeli sie myle to moge taka wystawic tylko musze zrzucic na twardego.. (ps. mam orginala :))) )pozdrawiam
avatar
Dodał: lesiu_91
Data: 2006-01-20 22:16:10
jak ktoś chce fife 98world cup to ja mam to moge wystawić zajmuje ok 100 mb.to pisać jeśli chcecie.a naprawde nikt niema fify 2003???
avatar
Dodał: lesiu_91
Data: 2006-01-20 22:21:18
tylko jeden problem ja na torrencie głownie pobieram pliki i nieiwm jak je wstawić moje gg to 7520931 jak by ktoś do mnie napisał i mi wytlumaczył to był bym wdzieczny:D
avatar
Dodał: kosai
Data: 2006-01-21 00:38:01
ja miałem fife 2003 ale nie wytrzymałem nerwowo z powodu błędów i złamałem płytke:D
avatar
Dodał: kosai
Data: 2006-01-21 00:47:46
http://cvr.pl/gry/fifa98. php pod tym adresem macie pełną wersje fify98 za darmo
avatar
Dodał: SEMPIX
Data: 2006-01-21 23:50:42
Spoko spoko to jest klasyk :D Troszke nocke nad tą gierką przesiedziałem :P ale teraz wole PESa piątke :D
avatar
Dodał: Piter_Kr
Data: 2006-01-24 23:52:42
Dzięki stary tyle szukałem tej fify. Oj żeby sie tylko ściągało.
avatar
Dodał: monika773
Data: 2006-02-10 19:26:32
ja mam PES5 i jakos nie nazekam , fifa moze troche gorsza ale nie ma jak granie w obie gierki ( jak jedna sie znudzi to w druga se mozna pograc ) a i co do opisu , lol!! :)
avatar
Dodał: donmackovic
Data: 2006-02-11 13:58:09
heh najlepsza część FIFY , później to jakoś wszystko stopniowo upadało. Największa grywalność właśnie w tych seriach 98', 99'. Teraz mecz w FIFIE06 jest tak statyczny i przewidujący, że się porzygać można (90% bramek traciłem po zagrania
avatar
Dodał: Piter_Kr
Data: 2006-03-19 15:36:57
Mam pytanie ,ponieważ napisałeś że jest możliwość gry przez LAN. A u mnie dostępna jest tylko funkcja modem. I nieda sie zagrać na dwóch:(.
avatar
Dodał: n_o_d_i
Data: 2006-03-21 23:05:24
ludzie mam pytanko!!!
jak uruchomic to gre po sieci lokalnej?????
mam opcje network ale nie widzi mi innych komputerow!!!!
dlaczego????
avatar
Dodał: maciej95r
Data: 2006-03-31 09:51:46
ejczemu w pewnym momencie ladowania meczu mi staje ??
avatar
Dodał: Sebus
Data: 2006-04-03 16:05:50
Żeby pograć na dwóch w fife na jedynm kompie to trzeba znaleźć emulator playstation1 i ściągnąc gre na sonke!!
avatar
Dodał: Kriz_616
Data: 2006-05-03 16:05:15
moglby ktos wstawic fife 2000?? prosze bardzo mi na tym zalezy:)
avatar
Dodał: pawel.himen16
Data: 2006-07-02 17:38:31
ja mam fife 2003 po polsku jak chceż
avatar
Dodał: pawel.himen16
Data: 2006-07-02 17:40:03
kto chce żebym wystawił fife 200 tylko gdzie to sie robi mam wszystkie fify od 97 do 2006 :)
avatar
Dodał: pawel.himen16
Data: 2006-07-02 17:40:08
kto chce żebym wystawił fife 2000 tylko gdzie to sie robi mam wszystkie fify od 97 do 2006 :)
avatar
Dodał: pawel.himen16
Data: 2006-07-02 17:40:17
kto chce żebym wystawił fife 2000 tylko gdzie to sie robi mam wszystkie fify od 97 do 2006 :)
avatar
Dodał: Dominik1986
Data: 2006-08-11 09:19:47
słuchajcie nie działa bo pyta o płyte co zrobić?
avatar
Dodał: ŁUKASZ SĄCZ
Data: 2006-09-18 19:28:46
K***A MI TA GRA NIE CHCE WEJŚĆ!!!!!!!! TO ZASRANE ARCHIWUM JEST USZKODZONE
avatar
Dodał: Kingsajz2
Data: 2006-09-26 10:45:26
egh fifa 98 i 99 to najlepsze gry pilkarskie jakie powstaly w historii! mam do nich ogromny sentyment. badz co badz dziesiatki a nawet setki godzin gralo sie w nie i nigdy nie mialem ich dosc. pamietam ze przez pewien okres czasu w fife98 to gralem nawet na bialo-czernym monitorze. egh to byly czasy:)
avatar
Dodał: nuku
Data: 2006-10-04 19:50:52
orientuje sie ktos czy chodzi pod xp?
avatar
Dodał: guziopl
Data: 2006-10-13 13:44:49
ej co zrobici jesili ładuje sie mecz i tu nagle zaczymuje
avatar
Dodał: Brambina
Data: 2006-12-10 16:52:40
fifa 2000 pleas!!!!!!!
avatar
Dodał: Brambina
Data: 2006-12-11 13:49:17
e ta fifa działa
avatar
Dodał: Bulaspola
Data: 2007-02-22 23:20:31
Czemu przy 99,9% jest błąd ;/
avatar
Dodał: Bulaspola
Data: 2007-02-22 23:22:02
JAK KTOŚ MA TEGO JUŻ INSTALKE PROSZE ŻEBY DO MNIE NA GG NAPISAŁ PLX gg:1957310
avatar
Dodał: 18johny18
Data: 2007-03-28 16:34:56
moze byc ale teraz jusz jest lepsza 07 jak jusz cos to nie powiem bo sam gralem w 99 pare ladnyhc miesiecy
avatar
Dodał: MARVIN 16()
Data: 2007-04-30 15:29:18
he he he ehe e ehe ehe hee he ehe he ehe he ehe ehe he fifa 99 dobre .
avatar
Dodał: MARVIN 16()
Data: 2007-05-01 11:53:57
ej mam taki problem przy wczytywaniu gry zacina sie . jak wiecie co zrobic to piszcie . oki .narx!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:(
avatar
Dodał: zygus84
Data: 2007-05-02 16:41:40
mi tez nie laduje sie mecz why ???dajcie znac !
avatar
Dodał: ozybozzi
Data: 2007-05-04 08:45:19
fife 98 (zwykla)pils
avatar
Dodał: kamil schauer
Data: 2007-07-12 15:03:15
ej mam problem wypakowywuje i pisze nie wykrylem arhiwow pomuszcie zgory dziex
avatar
Dodał: AjeM
Data: 2007-09-29 13:31:34
Fajna Giera Czy Nieee
avatar
Dodał: kamil tkacz
Data: 2007-10-08 11:11:06
jak to uruchomic na xp
avatar
Dodał: Chyna
Data: 2007-10-11 16:07:28
maciej95r bo może jesteś tak podniecony.... ;`>>>
avatar
Dodał: Andrzejeg86
Data: 2007-10-20 19:22:20
jak uruchomic ta gierke na XP?
avatar
Dodał: Andrzejeg86
Data: 2007-10-20 19:35:00
juz wiem. trzeba we wlasciowsciach skrotu na pulpicie ustawic tryb zgodnosci z win 98 i smiga :D
avatar
Dodał: snajper73
Data: 2007-11-09 23:28:29
wyskakuje-archiwumma niewłasciwy format lub jest uszkodzone nie moge rozpakowac-pomocy
avatar
Dodał: snajper73
Data: 2007-11-09 23:40:57
dw-wxp-winrar
avatar
Dodał: MEMPHIS RYES
Data: 2007-11-10 14:16:43
jazda!! fifa 99 gralem w to jak mialem 8 lat i nie przestane do dzis
avatar
Dodał: motorola f
Data: 2007-11-15 12:43:57
TA gra ma błąd nie chce sie wypakować wyskakuje "plik uszkodzony lub format pliku jest uszczkodzony"
avatar
Dodał: maciek774
Data: 2007-12-19 15:59:16
ej ZiOm PaWeŁ mugł bys wstawic na torrenty fife 2004
avatar
Dodał: tomek2205
Data: 2007-12-27 08:22:36
pro evollution soccer 5
avatar
Dodał: Jedlok
Data: 2007-12-28 11:09:00
dzieki za gierke opłaca sie sciongac poniewaz szybko sie scionga :D thx za gierke
PIERWSZA POPRZEDNIA ( strona 1 z 2 ) NASTĘPNA OSTATNIA
Max ()

Dodaj komentarz

<> tylko czysty tekst

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.