Upload | Wsparcie | Staty | Staty 2 | FAQ | O nas | Forum | Pluginy | Banery | Szukaj | Moje konto
Ostatnio dodane
Filmy XviD / DivX
DVD-R
Filmy RMVB
Filmy x264
Filmy HD
Filmy 3D
Programy
Konsole
Gry
Muzyka
Teledyski
TV
Erotyka
Książki
Komiksy
Lin/Mac
Sport
Anime
dla Dzieci
GSM/PDA
Inne
info RSS

RSS

Programy

Azureus
BitComet
uTorrent
BitTornado

Linki

Stary Sennik - mojej teściowej [PL][.pdf]
brak screena

Dodał: uskrzydlacz
Data dodania:
2007-02-22 19:49:33
Rozmiar: 6.11 MB


Komentarze: 15

Pobierz torrent

Magnet Link
Stary Sennik - mojej teściowej

Ponoć najlepiej interpretujący symbolizm snów (czyli: najlepiej sprawdzający się)

Zgłoś do moderacji pliki
Tracker


stary sennik.pdf 6.11 MB

Komentarze

avatar
Dodał: Zdzich
Data: 2007-02-23 15:10:56
.....pozdrawienia-dla tesciowej!!!!!!!!!
avatar
Dodał: Axles
Data: 2007-02-25 12:12:33
Co za matol takich ludzi nierozumiem.
Uskrzydlacz wstawil to i powinienes podziekowac mu robert_bytom, a nie jelopie jeszcze narzekac. Nie podoba sie nie sciagaj - proste? Bytom ... az wstyd przynosisz slazakom.
avatar
Dodał: Jurgon
Data: 2007-02-25 13:43:36
Przez takich ludzi jak robert_bytom faszyzm powstał!. Kim jesteś żeby mówić co ma być tępione a co nie, bogiem? (Hitler tak sądził) Nie masz prawa, żyjemy właśnie w czasach gdzie jest wolność słowa a nie ciemnogród i tępe narzucanie woli innym.
avatar
Dodał: 1kurczak
Data: 2007-02-25 15:12:24
ojj widze ze ty jestes zacofany!!! przeciez taka ksiazke mozna potraktowac z przymrozeniem oka tak dla przyjemnosci nie musisz w to wiezyc dlatego dziwie sie ze zachowujesz sie tak prostacko i nietolerancyjnie, a jak piszesz o braku grawitacji i latajacych psach to mam nadzieje ze tak samo agresywnie przeciwstawiasz sie filma fantasy,horrorom, sensacja i innym bo wedlug ciebie wszystko co nie jest w 100% prawdziwe i realne jest zle i zapominasz ze czlowiek czasem potrzebuje oderwac sie od tej szarej rzeczywistosci i pomazyc sobie nie zawsze o realnych rzeczach!!
avatar
Dodał: 1kurczak
Data: 2007-02-25 15:13:05
nie chcesz nie sciagaj po ilosci pobran widze ze zainteresowanie jest wiec jestes w mniejszosci :D
avatar
Dodał: robert_bytom
Data: 2007-02-25 15:23:32
No właśnie trzeba umieć odróżniać fantazję od rzeczywistości i w tym jest całe sedno. Nie byłoby problemu, gdyby ta książka znalazła się w dziale fantastyka, ale wstawiający wyraźnie potraktował ją jako "poradnik" - książkę która pokazuje niepoparte niczym bzdurne prawdy i mówi, że "tak właśnie jest". Życzyłbym sobie, żeby większość ściągających ta pozycję potraktowała to TYLKO jako ciekawostkę lub czystą fabułę nieodzwierciedlającą rzeczywistości, bo w przeciwnym razie słabo widzę dalsze losy tego kraju, który już jest ośmieszany na całym świecie. Cały smutek sytuacji polega na tym, że istnieją jeszcze nieuświadomieni ludzie, którze werzą w takie zabobony - I TO JEST TRAGEDIA.
avatar
Dodał: uskrzydlacz
Data: 2007-02-25 20:41:37
Sennikami zainteresowałem się ze wzglętu na to, że duża część psychiatrów i psychologów (wspomniawszy chociażby Freuda) używa ich przy analizach pacjentów. Symbolizm w snach ma niejednokrotnie odniesienie do rzeczywistości i przeżywanych zdarzeń. W snach ujawniają się nasze, niejednokrotnie podświadome lęki i pragnienia.

Osobiście w możliwości prekognicji (nie zależnej od naszych wyborów) za pomocą snów nie wierzę. Tak jak to miało miejsce w Starym Tesamęcie gdy Józef interpretował sen Faraona (1 Mojż. 41:1-43 - http://www.dabar.de/tora/t10.htm). Stąd też mówiąc „… słabo widzę dalsze losy tego kraju, który już jest ośmieszany na całym świecie. Cały smutek sytuacji polega na tym, że istnieją jeszcze nieuświadomieni ludzie, którze werzą w takie zabobony - I TO JEST TRAGEDIA.” Może być to potraktowane jako obraza uczuć religijnych.

Co do kwestii Tarota i Horoskopów, to jak dotąd nie spotkałem się z użyciem ich w psychologii lub psychiatrii.

Pozdrowienia dla Bytomia (wyłączając Roberta) :)
avatar
Dodał: robert_bytom
Data: 2007-02-26 17:48:45
Rzeczywiście straszna to obraza jak się zwraca uwagę na jawne zaprzeczanie prawom natury. W ten sposób można wiarą usprawiedliwić wszystko nawet składanie ludzi w ofierze. Po prostu są pewne prawdy uniwersalne, które ma w swojej głowie zanotowane już od wczesnego dzieciństwa człowiek i nie można ich obejść i nie zależą od wyznania, pochodzenia itp. Człowiek inteligentny powinien odróżniać to co jest dobre od tego złe i niedorzeczne. Ciekawe czy jak np. twoje dziecko chodziłoby do szkoły, gdzie nauczycielka uczy dzieci, że Ziemia jest płaska tylko dla tego, że taką wiarę wyznaję, to czy nie czułbyś się zirytowany jej postawą i czy byłbyś taki tolerancyjny :)

"Osobiście w możliwości prekognicji (nie zależnej od naszych wyborów) za pomocą snów nie wierzę." To po co wstawiasz w opisie: "Stary Sennik - mojej teściowej Ponoć najlepiej sprawdzający się." W takim razie albo Ty albo przynajmniej twoja teściowa w to rzeczywiście musi wierzyć :)

"Może być to potraktowane jako obraza uczuć religijnych." Religia, którą cytujesz nie dopuszcza możliwości przepowiadania przyszłości, bo człowiek nie posiada boskich mocy, więc nie sięgaj zbyt daleko. Nie powołuj się na wyznania, które róznież traktują zawierzanie sennikom jako grzech.

Czym innym jest interpretacja snów jako pragnień i leków człowieka, bo jest to w słuszności z prawami natury i tu się zgodzę. Chodzi mi tylko o to, że wiara w cokolwiek nie może być wytłumaczeniem dla zaprzeczania wiedzy powszechnie uznanej i sprawdzonej, bo staje się wtedy oderwanym od rzeczywistości przesądem i niczym więcej.
avatar
Dodał: detoxer
Data: 2007-02-26 23:24:55
A ja mam w domu KRASNOLUDKA... A kto mi zabroni?...
avatar
Dodał: uskrzydlacz
Data: 2007-02-27 00:31:22
Nie dostrzegam w snach pogwałcenia praw natury. W interpretowaniu ich też nie widzę nic nienaturalnego. Wiarę w prekognicję snów spostrzegam jako wybór. Stąd też nie rozumiem analogi do usprawiedliwiania ofiar z ludzi? Tym bardziej jeśli mówimy o wierze. W Starym Testamencie doszukałem się tylko ofiary Abrahama z Izaaka (Księga Rodzaju 22,1-18) http://www.nonpossumus.pl/ps/Rdz/22.php i to nie jest udany przykład.

Byłbym wdzięczny gdybyś mi dokładniej objaśnił co to są prawdy uniwersalne, szczególnie te „zanotowane już od wczesnego dzieciństwa”? To dopiero mi brzmi na prawdy wiary wtłaczane małym dzieciom, w odróżnieniu od moralności i etyki wzrastającej wraz z rozwojem człowieka. Szczególnie, że te prawdy uniwersalne mają nadać rozróżnienie między dobrem a złem. Będzie chyba najprościej jak zapytam: między dobrem i złem dla kogo? To są pojęcia subiektywne! - no chyba że znów wracamy do prawd wiary?

Od dawna nie słyszałem, aby jakaś nauczycielka (szowinizm, czy kłopoty z kobietami? a może nie lubiłeś swojej pani od geografii?) uczyła dzieci, że Ziemia jest płaska. Pewnie dlatego, że uczy tego co jest w programie nauczania, a nie tego w co wierzy.

Cytowałem Stary Testament, a z niego interpretację Józefa snu Faraona. To nie było dla niego grzechem. Nie miał też „boskich mocy”, tylko był natchniony przez Boga lub rozmawiał z Bogiem (prawie czyni wielką różnicę). Jeśli to za mało to zajrzyj do Nowego Testamentu Apokalipsy św. Jana. Może czytanie jej to też grzech?

avatar
Dodał: uskrzydlacz
Data: 2007-02-27 00:39:41
Do: detoxer

To uważaj, żeby Ci nie sikały do garnków, jak zostawisz mleko żeby zsiadło. Z wiarygodnych źródeł wiem, że często tak robią. 8|

Pozdro. Dla Królewny Śnieżki też :)
avatar
Dodał: zabcia86
Data: 2007-05-06 11:50:42
czlowieku, ciemny to ty jestes bo zamykasz sie na to czego nie znasz. zaprzecza prawom natury? widocznie malo wiesz o swiecie i o naturze. poczytaj sobie cos o podswiadomosci i dopiero sie wpisuj. jak to kiedys ktos madry powiedzial "cuda nie zaprzeczaja prawom natury tylko temu co wiemy o naturze", a wiemy niewiele. pomysl. MATOLE!
avatar
Dodał: bd66EtR@neostrada.pl
Data: 2008-11-18 11:26:53
ty robert bytom chyba nie wiesz ze jest wolnosc slowa ,wyznania tylko ci utkwil wiek 21 w dyni popieram poprzednikow niepodoba sie nie patrz ,nie krytykuj tego czego nie znasz zdrowia zycze bo tego ci trzeba
avatar
Dodał: FATIMA
Data: 2008-12-12 23:02:37
Axles nie znam Cie ale za ten twoj komentarz juz Cie lubie! taka prawda nie podoba sie nie sciagaj!!!! pozdrowienia
avatar
Dodał: RysiekPeja
Data: 2009-09-12 13:42:05
Sciągam to dla swojej mamy a jak wiadomo mame się szanuje;(
Max ()

Dodaj komentarz

<> tylko czysty tekst

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.